tereson
Neden Tereson
Elleriniz sürekli terlediği için insanlarla tokalaşmaktan çekiniyor musunuz ?
Çizim yaparken elinizin altına mutlaka peçete koymanız mı gerekiyor ?
Ayaklarınız aşırı terlediği için gittiğiniz bir yerde ayakkabınızı çıkartamıyor musunuz ?
Gömleğinizdeki ter izlerinden dolayı toplantılarda ceketinizi çıkartmak istemiyor musunuz ?
Terleme sonucu koltuk altlarınızda meydana gelen kötü görüntülerden bıktınız mı ?

TERLEME SORUNU NASIL ANLAŞILIR ?


Avuç içleri, özellikle heycanlandığı veya endişe, korku anlarında, avuç içlerinde ve ayak tabanlarında terleme olur. Bu normal düzeydeyse rahatsız etmez ama aşırı derecede ıslaklık yapıyorsa kişiyi rahatsız edebilir. Vücutta bir adrenalin deşarjının olduğu anlarda, avuç içlerinde, ayak tabanlarında, koltuk altlarında terleme normalin üstüne çıkar. Havaların aşırı ısınmasıyla birlikte terleme problemleri kendini daha fazla gösterir. Terleme bizim hiperhidroz aşırı terleme bozukluğu adı verilen hastalıksa eğer. Kişinin de farkettiği düzeyde bir terleme anlamı taşıyor.

TERESON İLE KUPKURU VE TAPTEZE HİSSEDECEKSİNİZ...


Vücut yüzeyinin dağılmış halde 2-3 milyon ter bezi vardır. Bu bezler vücut sıcaklığının korunması amacı ile kanın, sıvı kısmından aldığı bazı tuzlar ve suyu cilt yüzeyine atarak, buradan bu sıvının buharlaşması sırasında, ciltten kaybedilecek enerji nedeni ile ortaya çıkacak olan serinleme için çalışır. Bu sıvı kokusuzdur.

Bu sıvının oluşturduğu nem, bakteri ve montorları üreterek koku yapabilir. Bu bezler vücut ısısını arttığı veya duygusal bazı durumlarda (heyecan) uyarılır. Bir başka grup ter bezi ise, (apocrine bez), koltuk altı, circumanal, perine (kasık), dış işitme kanalı ve meme ucunda bulunur. Bu bezler daha koyu kıvamda ve süt gibi bir salgı yaparlar.
TERESON terlemeyi engeller, nemi azaltır, cildinize tazelik verir. Böylece, hem çevrenizdeki insanlara, hem de arkadaşlarınıza daha rahat ve daha güvenli yaklaşabilir; istanmayan kokular yüzünden toplumdan uzaklaşmazsınız.